Бюджет 2012 року занижений під вибори?

Друк e-mail

Середа, 28 березня 2012, 08:55

На засіданні медіаклубу «На власний погляд» нещодавно побував заступник голови ради громадського руху «Фронт Змін» Андрій Пишний. Він критично оцінив можливості реалізації соціальних ініціатив Президента.

Перша реакція на ці ініціативи — це розчарування, — зазначає Андрій Пишний. — Хоча влада нині перебуває у ситуації, коли потрібно якнайшвидше одержати позитивні соціально-економічні результати.
Більша частина того, що назвали «соціальними ініціативами Президента», вкладається в просту річ — дешево провести агітацію «цільових груп» виборців, стверджує економіст. Приміром, відновити довіру до соціальної політики влади пропонується шляхом максимального скасування пільг для тих, хто цього не потребує. Хто ж саме не потребує пільг? Гарантовано, що це не чиновники і депутати.
Ще одне питання: чому нічого не було сказано про перегляд підходів до визначення базового показника для всіх соціальних виплат — прожиткового мінімуму? Норми для визначення цього показника не переглядались 12 років.
Від влади — жодного слова про перспективи підвищення заробітної плати вчителям, лікарям та іншим бюджетникам. А все тому, що ці категорії надзвичайно великі, і вимагають справді масштабного фінансування, а не дешевих декорацій.
Скільки ми чули нарікань, що на афганців грошей нема, на чорнобильців нема, на одиноких матерів нема… А тепер Мінфін сказав, що на всі ініціативи виділить 16 мільярдів грн.
Ключове питання — звідки? Відповідь проста. Ці кошти вже були передбачені ще при плануванні бюджету на 2012 рік. Побачити їх можна у занижених планах по зборах податків, мита та інших обов’язкових платежів. Це просто «заначка на вибори».
Антін Загребельний

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Політика

Стрічка новин