Євген Суслов: «За нових людей в політиці нам не буде соромно»

Друк e-mail

Середа, 28 березня 2012, 08:53

Нелегітимне рішення розвалити Блок Юлії Тимошенко — результат співпраці партійних функціонерів БЮТ і влади. Так вважає Євген Суслов, народний депутат України, заступник голови УСДП, який після виключення Наталії Королевської з БЮТ на знак солідарності написав заяву про вихід із цієї фракції.
— Групка партійних функціонерів прийняла нелегітимне рішення розвалити Блок Юлії Тимошенко. Думки сотень тисяч людей — членів партій, що входять в БЮТ, ніхто не питав. Крім цього був проігнорований той факт, що таке засідання повинно  проводитися особисто Юлією Тимошенко. Нелегітимний Блок Юлії Тимошенко вигідний тільки владі, — заявив Євген Суслов під час зустрічі з учасниками медіаклубу «На власний погляд».

Народний депутат нагадав, що провівши «на швидку руку» засідання, окремі функціонери де-факто позбавили лідера української опозиції належних лише їй повноважень.
Він також пояснив журналістам, чому УСДП вийшла з Комітету опору диктатурі. За його словами, там склалася така ситуація, коли узгодження висунення депутатів по мажоритарних округах відбувається тільки між «Свободою», БЮТ та «Фронтом Змін», а поділ самих списків — тільки між «Батьківщиною» і «Фронтом Змін». Всіх інших партнерів просто ігнорують.
За його словами, в партію надходить чимало дзвінків від громадських активістів, які хочуть висловити свою думку щодо останніх подій навколо лідера УСДП Наталії Королевської. Тому партія організовує з’їзд громадських організацій, який пройде поруч зі з’їздом партії.
Він також прокоментував, чому після виключення Наталії Королевської з фракції БЮТ на її захист раптом виступив регіонал Михайло Чечетов:
— Йому була одразу дана відповідь, що як би він не намагався, але ми не бачимо його в наших лавах, — говорить Євген Суслов. — А якщо без жартів, то виступ Чечетова — це політична технологія і бажання прив’язати УСДП до влади. Цього не станеться.
Гість медіаклубу наголосив, що Наталія Королевська та інші постаті в УСДП — це політики нового покоління. А в політику зараз треба приводити нових лідерів громадської думки, бо нам треба будувати нову країну і перемагати те свавілля, яке робиться в державі.
Відповідаючи на запитання про джерела фінансування партії та її масштабної рекламної кампанії, він зазначив, що є багато підприємців, які розуміють, що огородившись парканом, можна збудувати для себе дім. Але якщо не приділяти увагу тому, що відбувається за межами двору, то можна швидко прогавити момент, коли влада зруйнує той паркан безпеки. Саме тому чимало підприємців допомагають партії, бо вони хочуть змінити країну на краще.
На запитання кореспондента «Черкаського краю»: «Який зміст політики УСДП вкладають у поняття «нова країна»?», Євген Суслов відповів:
— Насамперед, це нові підходи — прозорість, чесність (в тому числі у відносинах всередині опозиції), відповідальність в економічній політиці (щоб не було гасел, які розходяться з ділом).
Він нагадав, що його політична сила запропонувала законопроекти щодо підтримки малого і середнього бізнесу, але їх провалили як влада, так і опозиція. То про яке партнерство може йти мова?
— Я був у Харкові й під час виступу згадав відому приказку — «Моя хата скраю, нічого не знаю». А мене поправили: мовляв, колись ця приказка звучала: «Моя хата скраю, я першим стріляю». Це давня козацька приказка. Справді, ми не можемо бути байдужі. Тільки тепер треба не стріляти, а діяти, — зауважив політик.
Деякі питання журналістів стосувалися особистого політичного шляху 30-річного Євгена Суслова. Відомо, що його батьки ще в 1997 році заснували перший приватний дитячий будинок в Сквирі Київської області.
— У мене 21 брат і сестра, яких виховує мама. Тому я не боюся залишитися поза стінами парламенту — мені є чим зайнятися, — каже Євген Суслов. — Але я хочу багато чого змінити в цій державі, і знаю як.
Він розповів, що коли батьки і він починали зміни у Сквирі десь у 1994 році, то часто стикалися із нерозумінням. Хотіли посадити парк, і місце було, де нічого не росло. Але жителі тоді сказали: «Ви хочете в наших дітей сонце вкрасти». Зараз ставлення змінилося, і парк є, і з сусідами прекрасні стосунки.
Згадав Євген Суслов і такий випадок. У кожному селі електрик на вагу золота, і часто з ним розраховуються традиційною сільською «валютою». І як результат, доводилося не раз виганяти хороших хлопців з роботи за пияцтво. — Та якось приїжджаю до такого електрика і бачу, що в нього на подвір’ї все вибілене, викладена стежка з каменів, клумба квітує. І на моє здивування він каже: «А я що, гірший за вас?» Такі приклади дуже надихають. Наша команда приведе нових людей в політику, і нам буде не соромно за результат, — переконаний молодий політик.
Коментуючи соціальні ініціативи Президента, заступник голови УСДП зазначив, що починати треба з побудови нової економіки, яка зосереджена не на великому бізнесі, а на малому й середньому. Необхідне реформування податкової системи, підходів до адміністрування податків, спрощення звітності. А також слід змінити принципи оплати праці, тому що в Європі зарплата в середньому становить 50% собівартості продукції, а  прибуток власника — 10-20%. У нас все навпаки. Тільки якщо ми змінимо цю систему оплати праці, ми зможемо говорити про якусь соціальну політику. А нинішні соціальні ініціативи — це просто старт передвиборчої кампанії.
Антін ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Політика

Стрічка новин