Василь Цимбал пише свою сторінку Українського малярства

Друк e-mail

Середа, 28 березня 2012, 08:44

Василь Цимбал народився у березні 1952 року в селі Шабастівка Монастирищенського району. Після закінчення середньої школи поїхав у Черкаси, де працював слюсарем-монтажником на хімкомбінаті. Але нестримне бажання малювати привело юнака в стіни Пензенського художнього училища ім.К.Савицького, де давали гарну фахову підготовку найкращі педагоги, визнані в усьому Союзі. Згодом, повернувшись в Україну, з головою занурився у роботу, чим намагався віддати данину вдячності своїм батькам, дідам-прадідам, які навчили любити рідну землю, відчувати її подих, як це уміли предки-селяни.

Чимало робіт митця присвячено саме українському селу — це може бути й така знайома Черкащина («В Шабастівці Щедрий вечір», «Остання світлина баби Марії»). Художник, який зростав серед багатих душею людей, увібрав від земляків захоплення народним мистецтвом, нашими звичаями й обрядами: прекрасно  знає, якими рушниками прикрашалися хати, чим були цікаві килимки в сільських оселях.
Не міг оминути у  творчості трагедій свого народу: так з’явилися «Горобина ніч» — відлуння Чорнобильської біди, «Затоплене Панське» — лише назва полустанку неподалік Черкас нагадує, що колись це було село з людьми й хатами…
З  1982 року  Василь Цимбал викладає  в Черкаській  художній школі імені Д.Нарбута, де щедро передає дітям свої знання, прагне виховати з них небайдужих людей.
Василь Цимбал був учасником багатьох міжнародних, всеукраїнських та обласних художніх виставок. А нещодавно в обласному художньому музеї відкрилася ювілейна виставка Василя Івановича Цимбала. Вона охоплює період з 1990-их років до наших днів і досить об’ємно  демонструє великий творчий потенціал митця.
Клавдія КАМІНСЬКА,
завідуюча експозиційним відділом Черкаського художнього музею


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Культура

Стрічка новин