Навіть банкірів дивує, як приростають депозити

Друк e-mail

Середа, 07 березня 2012, 09:07

Якщо у вас немає вкладу в банку, то є трохи грошей у панчосі, правда ж? Загалом в українців заощаджень на руках — 40 чи 80 мільярдів доларів. Банкіри точніше порахувати не можуть, але дуже хвилюються, що така велика сума (яка перевищує валовий продукт держави за рік) так ненадійно зберігається і «не працює». І всіляко намагаються зацікавити багатеньких громадян витягнути їхні заощадження зі сховків.

Та нема кращого агітатора за те, щоб покласти зекономлену тисячу-другу на депозит, ніж стрімкий ріст цін: на компослуги, на продукти, на одяг, взуття й побутову техніку. З іншого боку, потроху забуваються пригоди чотирирічної давнини з банками, які «лопнули» і з горем-бідою повертали гроші вкладникам. Тож на сьогодні і в нашій області знову є притік капіталу на депозитні рахунки:
— Якщо за 2010 рік вклади черкащан зросли на 1,2 мільярда гривень, за 2011 рік — на 420 мільйонів гривень, то лише за два місяці цього року приріст, якому самі банкіри дивуються: майже на 250 мільйонів гривень, — констатував на засіданні Черкаського прес-клубу Сергій ЗАБУДСЬКИЙ, начальник управління Нацбанку України у Черкаській області. — І становить 5,347 мільярда гривень.
Що ж до кредитування, то, як повідомив Сергій Забудський, Нацбанк не дуже стимулює споживче кредитування (цими коштами українці фінансують «Самсунг», «Тойоту», «Ніссан»…). Натомість пропозиція Нацбанку — підтримати іпотеку. Адже нерухомість, житло, для придбання якого або під заставу якого беруть кредит, — продукт, що залишається в Україні.
Лариса СОКОЛОВСЬКА


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Економіка

Стрічка новин