Леонід Брожик: «Жодна медична установа в області закриватись не буде»

Друк e-mail

Середа, 29 лютого 2012, 09:49

Перше рейтингове місце в Україні  за результатами діяльності медичної галузі в 2011 році посіла наша область — прозвучало на колегії головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації, яка підбила підсумки року, що минув.

Масштабні зміни, які вже почалися в медичній галузі, викликали широке громадське обговорення. Характерно, що більшість думок, які звучать, не завжди є позитивними, — зупинився на головному питанні у своїй підсумковій промові начальник вищезгаданого управління Володимир БРОЖИК. — Попри бурю емоцій, які викликала оптимізація медичної галузі, пропонуємо об’єктивно оцінити теперішню ситуацію та наслідки змін. Я вже неодноразово заявляв і знову наголошую, що  жодна медична установа в області, починаючи з ФАПу і закінчуючи ЦРЛ, закриватися не буде. І хоча наша область не ввійшла до пілотного проекту МОЗ України щодо реформування, роботу в цьому напрямку ми вже почали і будемо її продовжувати.

 


Розпорядженням голови облдержадміністрації від 02.12.2010 № 340  затверджено план-графік оптимізації мережі та потужностей закладів охорони здоров’я Черкаської області на 2011-2014 роки. На цей рік він, зокрема, передбачає реорганізацію дільничних лікарень в лікарські амбулаторії загальної практики — сімейної медицини з ліжками денного перебування й пунктами швидкої медичної допомоги. Впродовж 2011 року реорганізовано десять дільничних лікарень та одну селищну. Вивільнилось понад 25 мільйонів гривень, які були використані для проведення ремонтів, забезпечення обладнанням реформованих закладів. Але в області ще функціонують 27 дільничних лікарень. Утримання однієї обходиться в середньому у 820 тисяч гривень, що втричі перевищує утримання лікарської амбулаторії. В той час, як, скажімо, у Валяві Городищенського району дільнична лікарня навіть лікаря не має, — зауважив очільник галузі.
План-графік передбачає також скорочення фінансово незабезпечених ліжок (торік скоротили 395). Зараз у лікувально-профілактичних закладах області функціонує 256 понаднормативних ліжок, у т.ч. в Черкасах необхідно скоротити 130 ліжок, в Умані — 72, в Чорнобаївському районі — 43.
Заплановано відкрити в цьому році лікарські амбулаторії загальної практики — сімейної медицини на базі чотирьох ФАПів (сіл Юрківка Звенигородського району, Плоске  і Костянтинівка Смілянського, Христинівка Христинівського).
Передбачена робота зі створення “госпітальних” округів у межах обслуговування 150-200 тисяч мешканців (див. карту).
—  Сьогодні в області, — повідомив Володимир Брожик, — госпітальні округи створюються попередньо. Це робиться для того, щоб після завершення пілотного проекту ми мали можливість реформувати галузь у найкоротші терміни. В області розроблено проект восьми госпітальних округів. Госпітальний округ повинен буде включати багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування з консультативною поліклінікою, лікарні для відновлювального лікування, хоспіси, лікарні планового лікування хронічно хворих, заклади медико-соціальної допомоги та центри первинної медико-санітарної допомоги.
На прийняття остаточного рішення стосовно визначення госпітальних округів матиме вплив матеріально-технічна база  установи та професійний рівень лікарів. Тому в 2012 році необхідно покращити матеріально-технічний стан лікарень, які визначено такими, що надаватимуть невідкладну медичну допомогу.
Про ближчу перспективу і завдання на 2012 рік говорили у своїх виступах на колегії також заступник голови ОДА Тетяна Прітченко, заступник голови обласної ради Василь Касян, голова постійної  комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства обласної ради Інна ГУБЕНКО. Це: будівництво обласного діагностичного центру, створення обласного перинатального центру, обладнання палат для ветеранів, кадрове забезпечення медзакладів, створення єдиного комунального фармацевтичного ринку області та інше. 

Лариса СОКОЛОВСЬКА

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин