“Добре, що свої обіцянки ми змогли виконати”

Друк e-mail

Середа, 29 лютого 2012, 09:48

— так Василь Касян,  заступник голови обласної ради, коротко сказав щодо видань, здійснених протягом минулого року за кошти обласного бюджету.

Зокрема, є підстави пишатися збіркою творів Василя Симоненка “Зажинок”, альманахом “Холодний Яр”, книгами,  виданням яких розпочато підготовку до 200-річного ювілею Тараса Шевченка. У прес-центрі облдержадміністрації та обласної ради відбулася урочиста презентація цих  видань, які практично відразу після виходу вже стали раритетами. Про шлях ряду таких книг від задуму до втілення розповіли на зустрічі заслужений журналіст  України Петро Жук, начальник управління інформаційної політики та зв’язків із засобами масової інформації облдержадміністрації Тетяна  Очеретяна, письменники Валентина Коваленко, Володимир Поліщук, Василь Пахаренко, історики Анатолій Чабан, Василь Мельниченко, видавці Юлія Чабаненко та Олександр Третяков.
— Чотири томи альманаху “Холодний Яр”, які встиг, перш ніж піти у віч­ність, підготувати в минулому році до друку Григорій Павлович Білоус, стануть своєрідним пам’ятником людині, яка колись започаткувала це видання, — сказала  голова обласної організації НСПУ Валентина Коваленко і зазначила, наскільки потрібний альманах усім, хто художнім словом  звертається до читача, кому близькі рідна мова, історія Черкащини, видатні постаті минувшини.
Нові підходи до шевченкознавства пунктирно  розкрив Василь Пахаренко: “Виникла ідея поєднати окремо той чи інший твір  Шевченка  разом  із його прочитанням  — так народився задум серії “Т. Шевченко. Текст і контекст”. Першою спробою було таке прочитання поеми “Катерина”,  далі — поема “Гайдамаки”, де  поряд з поетичним твором читач зможе ознайомитися з історичними джерелами щодо описаних Тарасом  Шевченком подій, працями відомих істориків, поглядом на гайдамаків з точки зору фольклору. Є тут і теми для подачі педагогами на уроках, кольоровий блок ілюстрацій”.
Володимир Поліщук і Анатолій Чабан були однодумцями, коли наголосили: слід  проводити презентацію всіх  видань, які виходять на Черкащині. А ще варто краще рекламувати книжкові новинки, підключати до цього місцеві книгарні. На часі — проведення у нас книжкових форумів, ярмарків, особливо коли брати до уваги наближення величного ювілею народження Тараса Шевченка.
Серед новинок, що зацікавлять українських і зарубіжних туристів, які відвідають Черкащину, Канів, книга наукового співробітника Національного  Шевченківського заповідника Раїси Танани  “Тарасова світлиця” — про унікальний народний музей Великого Кобзаря біля підніжжя його могили. У цьому виданні — багатий історичний матеріал про заснований доглядачем могили Іваном Ядловським музей, його відвідувачів і книгу відгуків. Ми знаємо, яким відкриттям стала років мало не п’ятнадцять тому видана “Святиня”  іншої канівчанки — Зінаїди Тарахан-Берези. Чи не настав час здійснити її перевидання? Нас запевнили, що до ювілею Тараса Шевченка книга знову побачить світ.
Чудовим доповненням розмови про народжені на Черкащині книги був  виступ на презентації двох  музичних тріо — “Барви” і  “Мальви”.
Ганна Шквар


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин