Володимир Невесенко: “Бізнес-форуми — це крок до співпраці”

Друк e-mail

Середа, 22 лютого 2012, 10:28

Про перспективи пожвавлення торговельно-економічних відносин між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами — однією з найбагатших країн світу за покладами нафти і газу — йшлося на українсько-еміратському бізнес-форумі, який відбувся в першій декаді лютого в Дубаї.
Участь у ньому в складі делегації Торгово-промислової палати України взяли також представники Черкаської ТПП на чолі з її президентом Володимиром Невесенком.

Володимире Дмитровичу, як відомо, Схід — справа тонка. Інші звичаї, традиції, особливості політичного устрою — все це впливає на діяльність бізнесу. Наскільки результативним для української сторони був цей бізнес-форум, чого вдалося на ньому досягти?
— Передусім було підписано меморандум про створення українсько-еміратської Ділової ради, що є важливим кроком до підписання безпосередньо самої Угоди  про створення такого органу ділового співробітництва. Її, як планується, буде підписано вже в цьому році під час офіційного візиту Президента України Віктора Януковича в ОАЕ.
Ділова рада, до складу якої входитимуть представники Федерації ТПП ОАЕ та ТПП України, урядових та провідних бізнесових кіл обох країн,  сприятиме активізації торговельно-економічних відносин між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами, росту товарообігу між нашими країнами, створить умови для проведення спрощеного режиму під час проведення торговельних операцій, покращить спів­працю на інвестиційному рівні тощо.
Слід сказати, що на бізнес-форумі було досить уважно розглянуто пріоритети і перспективи спільної діяльності у сфері торговельних відносин. Відбулися презентації інвестиційних проектів українських компаній, були проведені двосторонні українсько-еміратські переговори, узгоджені наміри про співпрацю між цілим рядом приватних структур. Та й сам форум пройшов на високому рівні. У ньому взяли участь члени правлячих сімей, ділових кіл Еміратів, Посол України в ОАЕ Юрій Полурез, голова Федерації ТПП ОАЕ Мухамед Тані аль Румаіті, перший віце-президент, генеральний секретар ТПП України Віктор Яновський, який і очолював українську делегацію, керівники відомих українських та арабських компаній.
Окрім того, відбулися зустрічі з Послом Саудівської Аравії та Послом Таджикистану в ОАЕ, на яких було обговорено питання розвитку торговельно-економічного співробітництва, співпраці торгово-промислових палат. Побували ми також на підприємствах, які можуть стати потенційними партнерами наших виробництв, відвідали видатні місця в Дубаї та Абу Дабі, хоча на це у нас часу й було зовсім мало. Головне враження від цих міст — це їхня незвична архітектура. І враження вона справляє незабутнє.
— Чи стане ринок Еміратів після бізнес-форуму більш відкритим для українських товарів, а співробітництво з українськими партнерами на інвестиційній основі дійсно ефективним?
— Такі ділові зустрічі дають головне — прямий контакт між керівниками бізнес-структур. Саме він визначає, якими будуть подальші стосунки між фірмами, а запитання-відповіді, якими при цьому обмінюються учасники форуму — це вже основа для подальшої співпраці на рівні угод про партнерство.  У віртуальному режимі Інтернету досягти такого взаєморозуміння майже неможливо.  Тож такі міжнародні наради, до участі в яких запрошуються члени ТПП,— неоціненні. Слід сказати, що черкаський бізнес у цьому плані все ще залишається досить інертним. Цього разу, приміром, до ОАЕ поїхали керівники лише двох бізнес-структур — ТОВ «Фірма АКАНТ +К» та ТОВ «Укрекспортторг». Хоча всі дуже добре знають, що як під лежачий камінь вода не тече, так і інвестиції самі собою не з’являться.
Щодо товарообігу України з ОАЕ, то він на даний час розвивається по висхідній. Так торік, порівняно з 2010-м роком, він зріс на 46 відсотків. Але це аж ніяк не межа. Емірати імпортують продукцію української промисловості — авіаційну, хімічну, транспортну і т.д. Та головне, і це для Черкащини важливо, вони постійно потребують продуктів сільськогосподарської групи. Бо сама територія ОАЕ — це переважно пустелі, тож і продукти харчування тут в основному привізні. Програмі продовольчої безпеки в ОАЕ приділяють особливу увагу, тому Україна і передусім Черкащина могли б стати одним із головних постачальників продуктів харчування в цю країну. Емірати цікавить усе: молокопродукти, цукор, соняшникова олія, борошно і зернові, кондитерські вироби, консервовані фрукти, овочі і т.д. Ті, хто захочуть розпочати таку експортну діяльність, можуть звертатися за довідками в Черкаську  торгово-промислову палату, де є контактні телефони і адреси Представництва ТПП України в Об’єднаних Арабських Еміратах, Посольства України в ОАЕ.
— Які інвестиційні бізнес-проекти від Черкащини ви представили на форумі?
— Усі, які надіслали мені районні держ­адміністрації. Передусім це стосується розвитку молочного та м’ясного скотарства в області на основі новітніх технологій, які забезпечуватимуть екологічно чисту, відповідну світовим стандартам продукцію. Взагалі залучення інвестицій в аграрний сектор області — це сьогодні одне з найважливіших питань. І ЧТПП приділяє цьому особливу увагу. Потім — це знову ж таки будівництво заводів у Кам’янці — з виробництва скла та хліба і хлібобулочних виробів. Черкасам потрібні інвестиції для будівництва сміттєпереробного заводу. В туристично-розважальній сфері обласного центру можливе будівництво безперервно діючого протягом року аквапарку, який би міг стати одним із головних наповнювачів міського бюджету. Бізнес-проекти з розвитку і технологічного оснащення підприємств, експорту послуг тощо — все це було представлено від Черкащини на форумі в Дубаї. Слід сказати, що еміратські ділові кола виявили до них свою зацікавленість. Як швидко це перейде в площину реальної співпраці, покаже час. Але перший крок у напрямку співпраці з бізнесом цієї країни зроблено. А мети досягає той, хто до неї йде.
Інтерв’ю вела
Наталя Віргуш

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Економіка

Стрічка новин