Весна пожвавила попит на робочі руки

Друк e-mail

Середа, 30 березня 2011, 09:32

Початок весняних польових робіт суттєво збільшив кількість заявок від роботодавців-аграріїв. Передусім, їм потрібні трактористи, водії, агрономи, землевпорядники. “За два тижні березня роботу отримали стільки ж, скільки протягом всього січня — понад 1,5 тисячі”, — констатував директор Черкаського обласного центру зайнятості Володимир Вовченко. У перші місяці цього року послугами служби зайнятості скористалося 35,4 тисячі незайнятих громадян (це на 4 відсотки більше, ніж торік).

 

Більше половини бробітних, що перебували на обліку в центрах зайнятості, раніше працювали за робітничими професіями. Майже третина займала посади службовців, а кожний п’ятий не мав професії або займав робоче місце, що не потребує відповідної професійної підготовки. Серед причин відсутності роботи у тих, хто звертається до центрів зайнятості, за словами Володимира Вовченка, найчастіше є звільнення за згодою сторін або у зв’язку із закінченням терміну дії трудового договору (60 відсотків випадків), звільнення за власним бажанням (25 відсотків).

Тимчасом кількість вакансій, заявлених роботодавцями до центрів зайнятості, збільшилась в 1,5 раза за рахунок новостворених робочих місць. У базі даних обласної служби зайнятості налічувалось майже 5 тисяч актуальних вакансій, що надійшли від роботодавців. На одне вільне робоче місце (вакантну посаду) претендувало 7 осіб — проти 10 осіб у січні-лютому минулого року. При цьому тільки близько третини роботодавців, які шукали працівників, пропонували мінімальну зарплату. А понад 60 відсотків від них — від мінімальної до середньої по області, що в грошовому виразі становило понад 1835 гривень.

Упродовж січня-лютого цього року за направленням служби зайнятості отримали роботу понад 3,7 тисячі незайнятих громадян. І близько ста із них отримали одноразову виплату допомоги безробітним на започаткування власної справи. Більше половини випадків стосувалися сфери торгівлі та ремонту побутової техніки, а кожний десятий — в галузі сільського господарства. З початку року 27 селян за фінансової підтримки служби зайнятості започаткували власну справу.

Володимир ЛИМАРЕНКО

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин