ПОСИЛЕННЯ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ ВИМАГАЄ ГУБЕРНАТОР ВІД ПРОКУРОРІВ

Друк e-mail

Субота, 29 січня 2011, 10:05

Принципова розмова відбулась цього тижня між головою облдержадміністрації Сергієм Тулубом і працівниками органів прокуратури. На колегії, що відбулася за участю заступника начальника головного управління Генеральної прокуратури України Олега Валендюка, невдоволення керівника області викликали недостатньо активна боротьба з корупцією, невиплатою заробітної плати та тяганина у виконанні доручень.

 

 

  

Час вимагає критичної оцінки діяльності прокуратури. Наше основне завдання — боротьба із корупцією, адже такі злочини скоюють виключно з умислом. Дуже важливо виявляти і притягувати до відповідальності тих, хто зазіхає на державну казну та землі, — так розпочав свій виступ прокурор області Микола Лісовий.

Далі він охарактеризував загальний стан боротьби зі злочинністю на Черкащині. Зокрема, упродовж минулого року загальна злочинність зросла більш ніж на 5 відсотків. На приблизно два відсотки зросла кількість тяжких та особливо тяжких злочинів. Найбільший ріст загально­кримінальних злочинів, у тому числі тяжких і особливо тяжких, зафіксовано у Канівському, Драбівському та Чигиринському районах. Значно зросла і кількість крадіжок, шахрайств, вимагань та рецидивних злочинів. Поряд із цим дещо зменшилась кількість умисних убивств, тяжких тілесних ушкоджень, розбійних нападів, грабежів тощо.

 

Утім, заслухавши звіт прокурора області, Сергій Тулуб висловив незадоволення роботою органів прокуратури. Претензії керівника області стосувались ряду напрямків. А саме боротьби із коруп­цією, порушень у сфері земельного законодавства, виплати заборгованої зарплати, зловживань посадових осіб, розкрадання власності підприємств та держави.

 

— Безумовно, в діяльності органів прокуратури області за минулий рік було багато позитивного. І ми це почули у доповіді прокурора. Про це свідчить і стала, контрольована криміногенна обстановка, завершення розслідування ряду резонансних кримінальних справ, і порушення низки резонансних кримінальних справ. Однак зараз більше треба говорити про причини недоліків у роботі правоохоронних органів і виробити ряд заходів на подолання цих проблем.

 

Мене дуже турбує стан протидії корупції в органах управління. Корупція влади — це бідність наших людей!  Це — те, що підриває довіру до влади та розхитує її вертикаль. Нібито, якщо глянути на статистику, є досить великий масив складених і направлених до суду адміністративних протоколів. Утім, якщо добре придивитись до них та проаналізувати їхню суть, то можна бачити, що три чверті з них стосувалися лише представників органів місцевого самоврядування. Розумію, що саме туди люди приходять щодня, і саме там є найбільше підстав для цього. Невже сільські голови, землевпорядники, секретарі та бухгалтери сільських рад у нас є головними корупціонерами? Ви в це вірите? Чого не вистачає нам для того, щоб руку закону сьогодні відчули і посадовці більш високих рангів? Може досить гнатися за показниками, а натомість реально взятися за втілення вимог антикорупційного законодавства? Мене як керівника стан боротьби з коруп­цією не задовольняє. Як можна говорити про боротьбу із корупцією, якщо вона присутня у стінах самої прокуратури. Взяти хоча б шполянський приклад, або приклад по Придніпровському району Черкас. Я не буду на цьому акцентувати увагу, але це є, це — факт.

 

Ви — обличчя держави, “око государеве”, а тому ви повинні зробити все для того, аби стати прикладом представника української незалежної держави, — зазначив губернатор.

 

Окрім всього Сергій Тулуб звернув увагу на те, що до сьогодні органами прокуратури не виконано 52 його доручення щодо боротьби з корупцією. Вказав на конкретні випадки тяганини у питаннях розслідування кримінальних справ. Звернув увагу на факти невмотивованого закриття кримінальних справ. Зокрема, подив губернатора викликав випадок закриття кримінальної справи по роз­краданню державного майна посадовими особами Іваньківського цукрового заводу. Як зазначив Сергій Тулуб, збитків державі було завдано на суму понад 5 мільйонів гривень.

 

— Необхідно налагодити більш чітку взаємодію між органами прокуратури, внутрішніх справ, Службою безпеки України, Державною податковою адміністрацією для ефективної протидії економічній злочинності, — підсумував губернатор.

 

Володимир ЛИМАРЕНКО

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Головні новини

Стрічка новин