«Брехунець» покидає черкаські села

Друк e-mail

Середа, 15 лютого 2012, 13:21

Щороку кількість радіо­точок дротового радіо на Черкащині скорочується на одну тисячу одиниць. За роки незалежності із 600 тисяч радіоточок в області залишилось лише 100 тисяч.

Щорічно в Черкаській області кількість приймачів дротового радіо скорочується на тисячу. Ніякі зусилля по збереженню мережі не можна протиставити поширенню новітніх технологій, — повідомили на прес-конференції ОДТРК «Рось». — Тобто мережа дротового радіо приречена. Більше того, із переходом на цифровий формат мовлення, допотопні дротові радіоприймачі скоро замовкнуть навіки навіть там, де вони ще працюють.
Загалом, є й інші причини, через які загибель дротового проводового мовлення невідворотна: в новозбудованому житлі не проводять такого радіо, мережі старіють і виходять із ладу, а заміна опор та дротів — справа не з дешевих. Все це, плюс спецтехніка, пальне і зарплата спеціалістів, які мають ремонтувати мережі, робить дротове радіо не по кишені  ані державі, ані «Укртелекому» — приватній стуктурі, у чиїй власності нині знаходиться вся інфраструктура. Відтак справа порятунку цього виду мовлення майже безнадійна.
Утім, це радіо й досі не втрачає популярності, бо є важливим, а подекуди і єдиним джерелом інформації для великої кількості літніх людей. Адже саме з нього вони дізнаються про місцеві події, негоду тощо. Незамінна роль дротового радіо і в сенсі оперативного повідомлення населення про ті чи інші надзвичайні ситуації. На думку керівників телерадіокомпанії, ситуацію можна виправити, якщо обласна влада в рамках державної програми безкоштовно забезпечить пенсіонерів детекторними радіоприймачами. Оскільки виготовлення їх недороге, то й кошти потрібні будуть невеликі.
Володимир ЛИМАРЕНКО


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин