Комунальників безпідставно звинуватили, що вони наживаються на людях?

Друк e-mail

П'ятниця, 10 лютого 2012, 07:47

Прем’єр-міністр Микола Азаров нещодавно на засіданні Кабміну  зажадав від міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолія Близнюка перевірити несанкціоноване підвищення тарифів на комунальні послуги в усіх регіонах держави. Поштовхом до цього стали численні скарги громадян, надіслані прем’єру. Втім, на Черкащині категорично не згодні зі звинуваченнями вищих урядовців.

Заробляють на споживачах?
На думку Азарова, сьогодні немає підстав для підвищення тарифів.
 — Але в окремих містах влада продовжує маніпулювати завищеними нормативами споживання, тобто, здирає з людей плату за власну бездарність… і плюс на уряд перекладається весь тягар компенсації за надмірні витрати за комунальні послуги. При цьому місцева влада навіть не намагається підвищити якості цих послуг, —  обурився прем’єр, наказавши повідомляти про факти зловживання правоохоронним і контролюючим органам.
Державна фінансова інспекція відразу відреагувала на заклик Азарова. Проаналізувавши ситуацію, її фахівці з’ясували, що підвищення тарифів з січня в багатьох міських і сільських радах необґрунтоване. 
— Складається враження, що керівники житлово-комунальних господарств вважають свою діяльність і роботу в цих підприємствах  власним бізнесом. У них одне завдання — більше заробити грошей, — заявив голова ДФІ Петро Андрєєв.
За його словами, тарифи підвищилися в Житомирській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Полтавській, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях.
Пан Андрєєв не оминув увагою й Черкащину. Зокрема, на всю Україну прозвучали села Гельмязів і Софіївка. Там підняли тарифи на водопостачання та водовідведення майже на 200 відсотків.


Піднімають тарифи, щоб врятувати підприємства
Однак начальник управління ЖКГ облдержадміністрації Олег Черненко переконаний, що в місцевої влади просто немає іншого виходу.
— Сьогодні в державі немає органу, який би контролював правомірність встановлення тарифів на компослуги. Відповідно до законодавства, встановлення тарифів — це повноваження органів місцевого самоврядування. Міські й сільські ради мають право затверджувати тарифи, але наскільки правомірно — ми не маємо права конт­ролювати.
— Чи справді сільські ради можуть наживатися за рахунок тарифів?
— Ні. Просто є такі органи місцевого самоврядування, які два-три роки не піднімали тариф. Зараз, щоб уникнути збитковості й розвалу комунальних підприємств, вони змушені вдвічі-втричі їх підняти. Але на цьому ніхто не наживається!
Такої ж думки й сільський голова Гельмязева Золотоніського району Олександр Данько.
— Ми справді підняли тарифи на послуги водопостачання й водовідведення майже на двісті відсотків. Але це обґрунтовані тарифи! Ми навіть затвердили менші тарифи, ніж потрібно для беззбиткової роботи комунальників. Річ у тім, що ми не переглядали тарифи ще з 2007 року. Стримували, поки могли… Але з того часу в шість разів зросла вартість електроенергії, удвічі — мінімальна зарплата. Врахували й інші витрати.
Ні сном, ні духом не знав Олександр Олексійович про звинувачення на адресу сільської ради зі столичних трибун. Випадково почув це з випуску новин і навіть спочатку розгубився. Скоріш за все, розрахунки тарифів на Київ відправило КРУ. Разюча статистика викликала гнів нагорі — і тоді на всю країну пролунали жорсткі слова з вуст глави уряду.

Довідка «ЧК»
На сьогодні в Гельмязеві, за словами Олександра Данька, сто шістдесят споживачів платять за водопостачання 9 гривень 4 копійки й за каналізацію 8 гривень 6 копійок за один кубометр. А ще насосна станція забезпечує водою дитсадок на 170 малюків та школу на 500 учнів, лікарню, будинок школяра й музичну школу.

Анатолій КОТОВ 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - ЖКГ

Стрічка новин