Трудових нелегалів оформляти не спішать Дванадцять тисяч черкащан працювали в „тіні”

Друк e-mail

П'ятниця, 27 січня 2012, 08:37

Торік виявлено понад 12 тисяч жителів області, які без офіційного оформлення працювали на тих чи інших підприємствах. Про це, посилаючись на дані ДПА в Черкаській області, повідомив заступник губернатора Володимир Вовченко.

Зустрівшись із журналістами, Володимир Вовченко презентував проект обласної програми зайнятості населення на 2012-2014 роки, яку найближчим часом винесуть на розгляд сесії обласної ради. В основу проекту, за словами Володимира Вовченка, покладено ключові положення низки раніше прийнятих програм. Зокрема, передвиборчої програми Президента України „Україна для людей”, „Програми економічних реформ на 2010-2014 роки” та обласної програми „Будуємо нову Черкащину”.
Програма зайнятості населення, як стверджує Володимир Вовченко, сприятиме ефективній боротьбі за легалізацію виплати заробітних плат та протидії різним тіньовим схемам, які, на превеликий жаль, досі використовують навіть відомі підприємства та підприємці.
Як свідчать статистичні дані, чисельність безробітних працездатного віку за визначенням Міжнародної організації праці, в середньому за дев’ять місяців минулого року в області становила понад 59 тисяч осіб. Поряд із цим, середня чисельність зареєстрованих безробітних за той же проміжок часу складала лише 24 тисячі осіб. Різниця між зареєстрованими і незареєстрованими безробітними майже 35 тисяч осіб (!).
— А де ж решта безробітних? Напевно, більшість цих людей таки працювали в „тіні”. І з цим явищем потрібно боротися, — підкреслив Володимир Вовченко, додавши, що робочі групи по боротьбі із тіньовою зайнятістю у кожному місті та регіоні області створені ще шість років тому. Тільки торік вони провели близько 6 тисяч перевірок, у ході яких виявили майже дві тисячі працівників-нелегалів, 1,7 тисячі з яких було офіційно працевлаштовано. На думку Володимира Вовченка, офіційно неоформлених працівників на Черкащині знач­но більше.
— За даними Державної податкової адміністрації в області, упродовж минулого року під час перевірок було виявлено аж 12 тисяч офіційно не оформлених на роботу працівників, — наголосив Володимир Вовченко.
Між тим, на Черкащині вже роками склалася практика використання працівників-нелегалів. Серед підприємств, які діють всупереч закону, є і великі фірми, що представляють досить відомі торговельні марки. Механізм „тінізації” робочої сили, що його практикують приховані порушники, прос­тий: до роботи нелегально залучають сезонних безробітних із числа жителів сільської місцевості. Із весни по осінь ці люди офіційно працюють, а на зиму стають на облік у центри зайнятості зі статусом „сезонних безробітних”. Отримуючи державну допомогу, багато хто з них примудряється неофіційно працювати і так само неофіційно отримувати платню. Тож працівник-нелегал має і зар­плату, і допомогу з безробіття, а роботодавець уникає виплат, які мусив би сплачувати за офіційно оформлених працівників.
Як прозвучало на зустрічі, таку практику нещадно викорінюватимуть.

Володимир ЛИМАРЕНКО

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин