Підприємці бояться штрафів і перевірок

Друк e-mail

П'ятниця, 27 січня 2012, 07:58

В останній день прийому заяв підприємців на перехід до спрощеної системи оподаткування  зустрілися податківці та представники малого й середнього бізнесу Черкащини. Вони вже вкотре намагалися домовитися про співпрацю й наполегливо шукали «точки дотику». Втім, остаточне слово в діалозі «бізнес-влада» залишається за урядом.

Як перейти до спрощеної системи оподаткування й з’ясувати всі проблемні питання, — ось для чого ми тут зібралися, — зазначив перший заступник голови ДПС у Черкаській області Володимир Коломієць.
За його словами, 30 тисяч 427 підприємців-фізичних осіб виявили бажання працювати на спрощеній системі оподаткування. Понад 86 відсотків із них уже подали заяви. Тих, хто не встиг, переведуть на загальну систему оподаткування, але не штрафуватимуть.
Справжнім вибухом пролунала заява голови Черкаської міської профспілки «Солідарність» Ольги Ракової про тяжкий стан, у якому опинилися підприємці.
— Так, як лихоманить бізнес зараз, напевне, його вже давно не лихоманило. Підприємці кажуть: ніколи займатися бізнесом, адже неможливо услідкувати за всім цим валом податкових змін. Роз’яснення приходять запізно. Всі ці розпорядження, накази й листи тягнуть за собою, як правило, знач­ні штрафні санкції.
— Крок вправо, крок вліво — покарання! — невесело жартували підприємці під час зустрічі. — Невже знову бастувати й виходити на майдани?
Вони просили податківців не застосовувати штрафних санкцій до кінця року, допоки не «відшліфують» податковий кодекс. Обурює підприємців і право податківців проводити несподівані перевірки, адже раніше про це попереджали за десять днів. Відповідні листи підприємці Черкащини вже надіслали й Президенту, й Прем’єру.
Податківці намагалися заспокоїти учасників зібрання тим, що штрафи не такі й великі: максимальний складає 510 гривень. На що почули, що «це немало», тим більше, що штрафувати можна постійно.
Анатолій КОТОВ


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Економіка

Стрічка новин