Звання Героя — достойний!

Друк e-mail

П'ятниця, 27 січня 2012, 07:55

На початку лютого Олександру Антоновичу Захаренку минає 75 років. І вже майже десятиліття ми лише згадуємо його, бо того ж, ювілейного 2002-го року, в квітні, знаменитий далеко за межами Черкащини педагог пішов із життя.

Як багато хто із народжених під сузір’ям Водолія, він був невтомним генератором ідей, які намагався обов’язково втілити в реальність. У Тетянин день, який традиційно вважається ще й святом вітчизняного студентства, в обласному будинку вчителя зібралося багато колишніх студентів — насамперед освітян, які напередодні ювілею Народного вчителя СРСР провели конференцію “Досвід народного вчителя О.А. Захаренка — золота скарбниця педагогіки”. Серед запрошених чимало тих, хто був удостоєний обласної премії імені О. А. Захаренка та премії обласної організації профспілки працівників освіти і науки України імені Народного вчителя О.А.Захаренка.
Сам директор Сахнівської школи Корсунь-Шевченківського району був людиною унікальною, яка щонайменше дбала про власний спокій. Це завдяки Олександру Антоновичу школа в Сахнівці стала втіленням дитячих мрій, а його самого вважали духовним директором села, нагадала у своєму виступі лауреат згаданої премії, доктор педагогічних наук, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, ректор Уманського державного педагогічного університету імені П.Г.Тичини Наталія Побірченко.
Яким він був із дітьми, то про це годинами можуть розповідати численні вихованці чудового педагога. Він заради їхнього майбутнього, щоб сільська школа відкривала перед дітьми дорогу в які завгодно світи (толокою тут будували і обсерваторію, і плавальний басейн, висаджували диво-сад), не шкодував ані часу, ані сил. Зрозуміло, не було б усіх досягнень, якби не підтримка вірної подруги директора школи — Віри Петрівни, дружини, яка поділяла його погляди, підтримувала всі починання людини, яка надовго стала символом усього передового в навчанні й вихованні школярів. На конференції Вірі Петрівні Захаренко було урочисто вручено від імені всіх освітян Черкащини подяку.
Є в Корсуні-Шевчен­ківському вулиця імені Олександра Захаренка, в ЧНУ, в стінах якого він навчався ще в часи, коли це був педагогічний інститут, вивчають його творчу спадщину. А нинішній рік пройде під знаком ювілею Олександра Антоновича Захаренка, який у своїх мріях набагато випереджав свій час, а тому є й буде цікавим і нашим нащадкам.
На конференції не раз порушувалося питання: клопотатися перед відповідними органами влади про присвоєння педагогу, який є гордістю не лише Черкащини, звання Героя України. Цю пропозицію підтримав заступник голови обласної ради Василь Касян.

Ганна ШКВАР


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин