Парки розчищають, тріски — в котел

Друк e-mail

Середа, 25 січня 2012, 10:07

У парках Черкас зараз розчищають дерева. Замість вивозити гілля на звалище, його подрібнюють на технологічну тріску й спалюють в унікальному котлі, що працює на біопаливі, встановленому на КПТМ «Черкаситеплокомуненерго».

Щодня, як розповідає директор КП «Дирекція парків» Олександр РАДУЦЬКИЙ, парки забезпечують  по 8-9 кубометрів деревини для переробки на технологічну тріску.
Загалом же в цьому котлі по вул. Менделєєва, 5 згорає щодоби 50-60 кубометрів подрібненої на тріски деревини, — уточнює Микола ДЖУЛАЙ, заступник директора з експлуатації КПТМ «Черкаситеплокомуненерго». Котельня обігріває обласну лікарню, кардіо- та онкоцентр, стоматполіклініку, санаторій, кілька будинків.
Котел, що працює на альтернативній сировині, з’явився в обласному центрі торік завдяки кредитній угоді КП «Черкаситеплокомуненерго» з Європейським банком реконструкції та розвитку.
— Чи вистачає сировини? — цікавимось у Миколи Васильовича.
— Котел у нас працює на технологічній трісці. Відходи деревини збираємо з усього міста: СУБи, підприємці, які уклали з нами угоду про утилізацію, звозять зрізані сухі й аварійні дерева, гілки на наш спецмайданчик по вул. Сумгаїтській, 8. Там на дробильних машинах ми перебиваємо все на технологічну тріску — і сировина готова. Та відходів деревини по місту не так багато...
— Але ж міські комунальні служби вирізали тополі по цілій вулиці Енгельса — це величезна кількість деревини!
— Для спалювання нам було надане гілля цих тополь, обрізки та відходи, — констатує Микола Васильович. —  Так от, щоб забезпечити безперебійну роботу котла, ми ще провели тендер на закупівлю технологічної тріски, тепер у нас є постійний її поставник. Котел працює на повну потужність. Видає 2,5 мегавата  теплової енергії.
— Розрахунки перед встановленням котла показували (і це озвучував керівник вашого підприємства), що економія буде близько 3 мільйонів гривень. Тепер, коли обладнання в дії — чи справджується  очікуване?
— Так, як і передбачалося, витрати нашого підприємства на закупівлю російського газу можуть бути скорочені на озвучену вище суму. Тобто економія може бути на третину або й більше.
— Яка ситуація на вашому підприємстві щодо модернізації двох котелень, де тендер на заміну їхнього обладнання виграла французька компанія?
—  Два котли (по вул. Онопрієнка, 8 та Красовського, 10) ми вже встановили, проводимо пусконалагоджувальні роботи. Вони працюватимуть на газу, але мають високий коефіцієнт корисної дії.
Лариса СОКОЛОВСЬКА

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - ЖКГ

Стрічка новин