ШЕВЧЕНКО ОБ’ЄДНАЄ УКРАЇНУ

Друк e-mail

Середа, 30 листопада 2011, 11:06

У цьому переконаний голова громадської організації «Наш Дім — Шевченків край», доктор економічних наук Василь Миколайович Фурман. На сайті громадської організації планується розміщення звернення до українців світу з метою об’єднання зусиль щодо підготовки та проведення 200-річчя від дня народження Кобзаря.

Що ж до позиції громадської організації з приводу підготовки до ювілею, то вона доволі активна. У справі відзначення Шевченкових роковин, як вважає Василь Фурман, повинні об’єднатися всі — суспільство, держава, бізнес. Ця подія повинна бути не менш важлива, ніж Євро-2012, її фінансування — на такому ж високому рівні.

 

Зокрема, щодо наших планів, продовжує голова ГО «Наш Дім — Шевченків край», то ми дамо можливість кожному українцю внести свій вклад — гривнею, доларом чи іншою валютою — через новостворений фінансово прозорий рахунок. Тому що, акцентує Василь Миколайович, українців тільки за кордоном п’ять мільонів. І всі вони однозначно відреагують. Важливо ще відчувати увагу держави для вшанування Шевченка. Координаційна рада з питань підготовки та проведення, зазначає сільський голова с.Шевченкове Михайло Падзіна, недостатньо спланувала заходів із облаштування батьківщини Тараса Григоровича. Немає жодного пункту, який би стосувався Моринців або Шевченкового. А населення в цих селах чекає роботи, доріг, соціально-медичного забезпечення. Батьки позалишали дітей на дідусів, бабусь, а самі повиїжджали на заробітки. Тільки дві особи із Шевченкового працюють у сільгосп­орендарів. Хіба про таке село мріяв Тарас Шевченко? Потрібно, продовжує тему голова ГО «Наш Дім — Шевченків край», об’єднати Україну й діаспору на ідеях Кобзаря та зробити сучасне життя в селах — цивілізованим.

 

Черкаський край, підкреслює Василь Миколайович, мекка українського народу, тож упевнений, що у 2014 році сюди потечуть туристичні потоки з усього світу. А де ми їх розмістимо, нагодуємо, яку культурну програму запропонуємо? Тому організація ініціює будівництво великого сучасного готелю в Шевченковому, подальший розквіт зеленого туризму в Моринцях. Але й держава повинна взяти на себе ряд зобов’язань щодо розвитку сільських територій: під’їзних шляхів, облаштування медичних закладів, введення в дію об’єктів соціально-побутового призначення, забезпечення дотримання правопорядку.

Кінцевий термін виконання цих та багатьох інших завдань пов’язаний із підготовкою до ювілейної дати — 2014 рік. На порозі 2012-ий, а чи передбачено це в бюджетних планах держави та регіону? Поки що на батьківщині Кобзаря сільську громаду турбує безгрошів’я місцевих бюджетів та напружене затишшя. Щоб не трапилось так, що світова громадськість, як завжди, засвідчить свою позицію та зробить внесок у справу відродження батьківщини Тараса Шевченка, а ми, тут, на місцях, не проявимо належної ініціативи. Але члени громадської організації вірять, що зроблять усе, щоб зосередити увагу всіх офіційних структур і громадськості на важливості ролі Шевченка та його батьківщини в об’єднанні українців і, в першу чергу, самої України.

Антін ЗАГРЕБЕЛЬНИЙ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин