ЦІНУ НА ХЛІБ СТАБІЛІЗУЮТЬ запаси державного резерву

Друк e-mail

П'ятниця, 28 жовтня 2011, 08:30

Жнива щойно завершилися, а питання забезпечення стабільної ціни на ринку хліба масового вжитку — на порядку денному. Під час засідання колегії голова облдержадміністрації Сергій Тулуб заявив, що будуть вжиті всі можливі заходи з наповнення засік державного резерву, а це дозволить утримати ціни на соціальний хліб та борошно до наступного урожаю.

 

Значна різниця в цінах на пшеницю на початку і в кінці маркетингового сезону дозволяє заповзятливим комерсантам кілька років поспіль знімати масні вершки на зерновому ринку. Знаючи, як можна заробити на соціальній напрузі, пов’язаній із дефіцитом хліба і, відповідно, зростанням цін на нього, деякі з них досягають 100% рентабельності, переробляючи зерно на борошно.


На Черкащині ажіотажу не буде, наголосив заступник голови облдерж­адміністрації Василь Кор­нієнко. Кабінетом міністрів України поставлено завдання сформувати трьохмісячний незнижуваний зерновий запас в обсязі 55 тисяч тонн, що буде використаний для виробництва борошна масового вжитку.  Наявні в області ресурси дозволяють забезпечити виконання урядового розпорядження. Цього року зібрано 977 тисяч тонн зерна пшениці, зокрема продовольчої — 680 тисяч тонн. Потреба області — 218 тисяч тонн такого зерна для виробництва хліба, з них 72 тисячі тонн — для промислового хлібопечення.

 


Отож для збереження вартості соціального хліба є всі можливості. З початку року вартість таких буханців залишилася незмінною: на хліб з борошна першого сорту — 3,59 гривні за 1 кілограм, хліб житньо-пшеничного — 3,61 гривні, хліб з борошна вищого сорту — 4,44 гривні за 1 кілограм. До кожного району доведені завдання з поставок зерна на Черкаський і Тальнівський комбінати хлібопродуктів та закладення його в засіки основних виробників хлібобулочних виробів. Підготовлено проект меморандуму про спів­працю та взаєморозуміння між Черкаською обласною державною адміністрацією і виробниками хліба. Представники найбільших в області хлібокомбінатів запевнили членів колегії та учасників засідання, що положення меморандуму цілком прийнятні, й вони готові до підписання важливого документа. За словами голови правління ВАТ «Черкасихліб» Олени Татарінової, товариство вже отримало кредитну лінію в розмірі 35 мільйонів гривень для закупівлі продовольчої пшениці про запас. Наявність такої кредитної лінії підтвердив і фінансовий директор ВАТ «Ватутінехліб» Юрій Тринкін. На обох комбінатах розглянуті можливі варіанти виготовлення соціального хліба з різних видів зерна.

 


Щоправда, на день проведення колегії завдання наповнення державної комори було виконано лише на 15 відсотків. Тому заступник губернатора настійливо рекомендував районам активізувати роботу і завершити її за три тижні. У розрахунку з кожного гектара вирощеного продовольчого зерна необхідно зарезервувати щонайменше 239 кілограмів збіжжя. Крім того, службам доручено перевірити якість зерна, що засипається в засіки держави, а також здійснювати моніторинг оптово-відпускних цін і вартості хліба у магазинах.

Тетяна КАЛИНОВСЬКА
 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин