Влада повинна забезпечити доступ до якісної освіти!

Друк e-mail

П'ятниця, 30 вересня 2011, 08:37

Піклуючись про майбутнє, влада докладає максимум зусиль, щоб піднести на гідний рівень статус педагога. На це спрямовані процеси оновлення школи, зміни у вищій і професійній освіті. Про розвиток галузі — інтерв’ю з головою обласної державної адміністрації, Героєм України Сергієм Тулубом.

— Сергію Борисовичу, оскільки розмова відбувається у переддень професійного свята освітян, розкажіть, що обласна влада робить для розвитку освіти в нашій області?

— Я пишаюся тим, що в системі освіти області працюють творчі і талановиті педагоги, серед них 84 заслужені вчителі й працівники освіти, 119 педагогів нагороджено орденами і медалями за заслуги в галузі освіти. Чотири рази педагоги Черкащини перемагали у Всеукраїнському конкурсі «Учитель року», ще 8 фіналістів конкурсу нагороджені відзнаками Кабінету міністрів та Верховної Ради України.

Я переконаний, що завданням і справою честі влади є підвищення матеріального і соціального статусу вчителя. Тільки у цьому році придбано 20 будинків (квартир), ще 37 педагогічних працівників із 7 районів отримали пільгові кредити на ремонти, реконструкцію, добудову житла на суму 770 тис. грн. Наша позиція принципова: влада повинна зробити все можливе, щоб забезпечити всім громадянам доступ до якісної освіти. Тема освіти для мене, як голови обласної державної адміністрації, завжди на першому плані.

— Усе це вселяє надію, але чи можливий поступ без нормального функціонування дошкільних закладів, які, за сумною тенденцією, закривалися?

— Сьогодні уже призупинено процес закриття дошкільних навчальних закладів. Упродовж 2010-2011 років відновили свою діяльність 10 дитсадків. Як результат, зріс відсоток охоплення дітей дошкільною освітою до 75,5. А п’ятирічні діти повністю охоплені дошкільним вихованням через різні його форми. До кінця 2011 року планується відновити діяльність ще двох дошкільних навчальних закладів.

Черкаська область за показниками з дошкільної освіти традиційно входить у п’ятірку кращих в Україні, за окремими показниками посідає перше місце. Я впевнений, що ці позиції будуть збережені.

— А чи такі ж результати і з загальноосвітніми навчальними закладами?

— Якісні зміни відбулися і в мережі загальноосвітніх навчальних закладів. На початок нового навчального року створено два заклади нового типу: ліцей спортивного профілю на базі Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №34 і перший в області педагогічний ліцей на базі Уманської загальноосвітньої школи-інтернату ім. Ю.О.Гагаріна. Відновлено роботу початкової школи у с.Попівка Лисянського району.

У цьому році за рахунок коштів обласного, місцевих бюджетів проведено капітальні ремонти і реконструкцію у 186 навчальних закладах. Відновлено функціонування плавального басейну школи в с.Сахнівка Корсунь-Шевченківського району.

— А що з матеріально-технічним забезпеченням?

— Освіта сьогодні має бути новітньою. Ми ведемо активну роботу з комп’ютеризації навчальних закладів та підключення їх до мережі Інтернет. За 2010-2011 навчальний рік у шкільні бібліотеки поставлено 657 комп’ютерів, всі вони мають можливість працювати в інформаційній мережі. Крім шкіл, доступ до Інтернету мають 25 позашкільних, 77 дошкільних, 21 професійно-технічний та всі вищі навчальні заклади.

— Сергію Борисовичу, що б ви побажали освітянам у переддень професійного свята?

— Мені дуже приємно привітати всю педагогічну громаду області з професійним святом – Днем працівників освіти. Щиро дякую за нелегку працю, за здобутки, якими славите рідну Черкащину, за громадянську свідомість і відданість справі! Здоров’я, благополуччя, злагоди вам і вашим родинам. Наснаги у творчому поступі, якнайповнішої реалізації добрих намірів і життєвих планів, щедрої, світлої долі, віри у славне майбутнє Черкащини, України.

Інтерв’ю провів

Сергій ЛЯЩІВСЬКИЙ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин