Безпечне тепло повинне зігріти домівки черкащан

Друк e-mail

П'ятниця, 30 вересня 2011, 07:38

Приклади аварій в Ужгороді, Київській, Одеській та інших областях змусили владу жорстко підійти до питань безпеки при експлуатації газових мереж та внутрішньобудинкових систем газопостачання. Приводом для хвилювання стало й те, що у вересні вже трапилися пошкодження на газових магістралях до сіл окремих районів Черкащини. А у Ватутіному невідома особа безперешкодно перекрила газовий вентиль і все місто позбавила постачання блакитного палива.

 

Щонайменше п’ять нещасних випадків цього року фахівці пов’язують із недоглядом у використанні газу в побуті. Причинами аварій і нещасних випадків, як правило, стають недоглянуті димові та вентиляційні канали, самоправне встановлення і під’єднання газового обладнання власниками та мешканцями житлових будинків. Винахідливі господарі подекуди використовують газове обладнання для обігріву приміщень. Останнім часом селяни практикують несанкціоноване наповнення газових балонів на автомобільних газонаповнювальних станціях і пунктах, технологічна схема яких не забезпечує контролю за обсягом газу, а це призводить до вибухання балонів. Почастішали випадки самоправного встановлення газобалонних установок.

— Це питання важливе для кожної людини, адже природним або скрапленим газом користуються всі жителі міст і сіл Черкащини, — наголосив під час засідання колегії голова облдержадміністрації Сергій Тулуб. — Газ полегшує життя людей, але водночас несе в собі загрозу, якщо нехтувати правилами безпеки. Насамперед, слід посилити відповідальність суб’єктів господарювання, відновити відомчий конт­роль за системами газопостачання, налагодити чітку взаємодію всіх служб і організацій, відповідальних за безпечну експлуатацію газових мереж. Необхідно зробити все, щоб трагедії різних регіонів країни не спіткали Черкащину, не постраждали люди.

 


 

За словами начальника управління Держгірпромнагляду в області Віктора Онишка, чи не найбільшою проблемою у цій справі є те, що контролем і забезпеченням безпеки при використанні газу в побуті займаються кілька структур. А в семи няньок, як кажуть, порядку немає. Тому в області (вперше в державі) створена координаційна рада, яка візьме на себе обов’язки не лише забезпечення взаємодії газоконтролюючих організацій, а й функції контролю за їхньою діяльністю. Розроблені також комплексні заходи профілактики та зниження рівня травматизму під час використання газу в побуті.

Сергій Тулуб назвав нескоординованою роботу обласних організацій з місцевою владою і вимагає жорстких заходів впливу за недогляд у такій небезпечній роботі.

— Як можна допустити, що вже багато років діти відвідують музичну школу, що експлуатується з грубим порушенням техніки безпеки, — обурився очільник області. — І багато відповідальних керівників не понесли за це покарання, працюють на своїх посадах.

Музична школа в Черкасах — не єдиний приклад небезпечної халатності. Експлуатація напіваварійних внутрішньобудинкових систем та зведення малих архітектурних форм на газопроводі в Умані, діючий газопровід високого тиску під будівлями і дорогами садового кооперативу в Каневі, непорозуміння з кооперативами Ватутіного й Маньківки створюють не лише небезпеку, а й викликають соціальне невдоволення.

Губернатор вважає такі факти виявом слабкої вимогливості керівників газоконтролюючих господарств і дав доручення домогтися ефективнішої співпраці з місцевою владою, залучивши до спільної роботи громадські організації та засоби масової інформації.

Тетяна КАЛИНОВСЬКА

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Головні новини

Стрічка новин