Козацька шана героям Перемоги

Друк e-mail

Середа, 30 травня 2012, 09:02

Такого чудового концерту, який відбувся у День Перемоги у Долині троянд у Черкасах, напевне, ще не бачили. Звечора обіцявся дощ, але якби він і був, навряд чи глядачів поменшало б, настільки цікавими і навіть захоплюючими були номери великої концертно-спортивної програми.

На Черкащині, де відбулась чи не найстрашніша в історії Другої світової війни Корсунь-Шевченківська битва, День Перемоги — це найвеличніший день, який  усі тут відзначають щиро, з наснагою і радістю, хоч і зі сльозами на очах. Піднесений, хвилюючий і єднаючий людські душі настрій витав скрізь.
У місті проходила широка різноманітна святкова програма. Перемога відчувалась всюди й у всьому. Але треба було ще чогось такого високого і пронизливого, що могло хоч трохи зупинити час і повернути нас усіх, нинішніх в атмосферу того вікопомного свята 9  травня 1945 року, дало б можливість доторкнутись до нього серцем. Саме так сприймали черкащани і гості міста, які спускались після урочистої ходи і покладання квітів з Пагорба Слави у Долину троянд, концерт на великій сцені прямо посеред квітучого парку біля Дніпра.

 


З плакатів на сцені й фронтових палаток вітав черкащан Валентин Соколовський — верхов­ний отаман Міжнародної організації «Козацтво України» та головнокомандувач Всеукраїнської громадської організації «Козацька територіальна оборона». Дехто з глядачів одразу впізнав у високому чоловіку міцної статури в генеральському козацькому мундирі одного з учасників круглого столу телепрограми державної компанії «Рось» днем раніше. Інші чули його поздоровлення зі святом перед концертом в інтерв’ю на  Пагорбі Слави, рознесене навкруги гучномовцями.
Пересувні солдатські кухні, з яких гарно вбрані дівчата-козачки  пригощали глядачів смачною кашею з «наркомівським» додатком для дорослих, органічно вписувались у загальну картину свята.
Для запрошених на концерт ветеранів тієї страшної, далекої вже війни, освяченої всенародним подвигом, інших літніх людей, що брали участь у святковій ході, учасників збройних конфліктів, афганців і чорнобильців були створені зручні умови.
Звернувшись до присутніх, Валентин Іванович сказав: «Я вдячний за запрошення черкаського козацтва. Я ваш земляк із сусідньої Переяславщини, козацького краю, тут, щоб долучитись до великого свята Перемоги. Цей концерт — наш подарунок, частка подяки тим, хто виборов цю Перемогу в бою, у важкій праці в тилу, на пізніших війнах, куди вас направляла Вітчизна, хто ризикував  життям у мирний час заради майбутнього».

 

 


Було приємно, що артисти, які з’їхались на запрошення ініціатора-козацького генерала з різних куточків країни, своїм натхненним мистецтвом виявились здатні дарувати жителям міста впевненість, що саме на них вони сьогодні й чекали, хоч декого бачили вперше. Тому й зустрічали виконавців особливо тепло, по-домашньому.
Глядачі, число яких дедалі збільшувалось, теп­ло вітали виступи дівчат із Черкаського комерційного технікуму Марічку Середу і Наталію Носич, вихованців та викладачів Черкаської дитячої музичної школи №2.
Високе мистецтво, яке підкорювало серця, продемонстрували поет і композитор Олександр Бабенко з популярним черкаським гуртом «Росичі», автори і виконавці з інших міст: Юрій Шкітун із Запоріжжя, Олег Смоловик  із Полтави, Єва Донська із Києва, Олег Сокольвак із Краматорська.
Справжній фестиваль східного двобою, духов­ного й фізично гарту, від якого тамувався подих, продемонстрували представники школи бойових мистецтв «Білий лотос». Ще крокуючи у колоні урочистої ходи зі своїми вихованцями, разом з отаманами козацтв під своїми прапорами, керівник школи Володимир Скубаєв зізнався: «Ми рідко виступаємо у повному обсязі номерів, але на пропозицію Валентина Івановича, який прийняв на себе весь тягар справ  двох з основних в Україні козацтв, я не можу вчинити інакше».
З винятковою щирістю і душевністю вели концерт добре знані на Черкащині заслужені артисти України Андрій Жила та Наталка Вігран. Майстерність і щирість виконання пісень, унікальність номерів бійців-спортсменів буквально захопили глядачів, виникла неповторна атмосфера високого єднання душ, сердець і думок, яку зміцнювали оплески і схвальні вигуки. Це водночас було й щирою подякою людині, яка організувала дійство такого високого ґатунку — верховному отаману Валентину Соколовському, заслуженому економісту України, президенту компанії «ЗовнішЕкспоБізнес», знаному і в Україні, і за кордоном фахівцеві зовнішньоекономічних справ.
Свято вдалося на славу, вічну славу і пам’ять героям незліченних битв, славу фронтовикам, які ще поруч з нами, славу майбутнім звитяжцям, які сьогодні ще вчаться науці перемагати і жити за законами людської порядності й  козацької честі.

Олесь БОНДАРЕНКО

 

 

 

Коментарі  

 
0 #1 profile 01.11.2018 09:40
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин