Євген Суслов про позитиви й негативи “Євро-2012”

Друк e-mail

П'ятниця, 25 травня 2012, 06:59

Заступник голови партії «Україна — вперед!», голова підкомітету з питань розвитку туризму Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Євген Суслов обговорив із журналістами регіональних ЗМІ підготовку до “Євро-2012”. Він став гостем травневого засідання медіаклубу «На власний погляд».

За словами політика, Україна витратила з бюджету більше 80 мільярдів гривень, щоб підготувати інфраструктуру до проведення “Євро-2012”. Польща, як приймаюча сторона, теж готувалася, але фінансування відбувалося не тільки із польського боку, а й із боку Європейського союзу. На жаль, в Україні зовнішніх інвестицій не було, ми взяли весь тягар на себе. Є питання щодо ефективності витрачених коштів.
— Ми бачимо, що деякі стадіони подорожчали з моменту затвердження проекту мінімум удвічі. Багато хто з влади заробив на цьому чималі кошти, — переконаний народний депутат.
торкнувся політик і теми бойкоту єврочемпіонату в Україні. За даними парламентського комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, Україну планує відвідати близько мільйона туристів. Кожен залишить тут не менше 600 євро. Тобто ми отримаємо близько 600 мільйонів євро, і ці кошти будуть освоювати малий і середній бізнес.
— Цей бізнес також узяв на себе тягар підготовки до “Євро-2012”, вклав чималі кошти. Можна сказати, що туристична галузь в Україні готова до чемпіонату не завдяки підтримці держави, а подекуди всупереч їй. Наші підприємці чекають на “Євро-2012”, тому наша позиція — ми повинні його проводити. Бойкот чемпіонату завадить насамперед нашому малому і середньому бізнесу.
Євген Суслов вважає, що бойкот не вплине позитивно на справу колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко:
— Останнім часом ставлення до України в Європі вже стабілізувалося, і всі розуміють, що ситуацію треба міняти, але не через призму спорту. Ми бачили приклади бойкотування Олімпійських ігор, і ситуацію це не змінювало, а тільки озлоблювало підприємців і людей, які очікували на спортивне свято. Взагалі ізоляція України від Європи тільки ускладнить вирішення проблем, які ми нині маємо. Ми все-таки сподіваємося, що туристи приїдуть, побачать Україну і повернуться сюди ще не раз. Моя думка незмінна: ми можемо мати 7-8% ВВП від туризму.
Відповідаючи на уточнюючі запитання журналістів, Євген Суслов проаналізував хід підготовки України до “Євро-2012”. На його погляд, наша держава не використала всіх можливостей своєї ситуації.
— Зараз із Польщею підписана угода про спрощення перетину кордону в зв’язку з “Євро-2012”. Але ми не використали всіх можливостей, щоб добитися загалом спрощення візового режиму з ЄС. Слід було розробити більше туристичних маршрутів, щоб презентувати туристам і ті регіони, в яких матчі не проходять. Але основні зусилля були кинуті на будівництво. Стадіон, наприклад, у Києві був запланований дорогий, і про це Партія регіонів, перебуваючи в опозиції, кричала не раз. А коли прийшла до влади, то збільшила бюджет його будівництва ще вдвічі.
На припущення одного з журналістів, що Європа веде подвійну гру, тиснучи на Україну публічно й водночас у кулуарах обіцяючи підписання угоди про асоціацію, Євген Суслов зауважив, що не слід довіряти всьому, що говорять українські чиновники:
— Європа чудово розуміє, які процеси тут відбуваються. Але треба розмежовувати політичну ситуацію і спорт.
Чи не підірве “Євро-2012” країну економічно? На думку партійного лідера, загроза для економіки є, але вона пов’язана з економічною політикою уряду.
— Переконаний, що економічні підходи потрібно удосконалювати, змінюючи, насамперед, склад Кабінету міністрів, — вважає Євген Суслов. — Не хочу з якихось політичних амбіцій пророкувати обвали в економіці, оскільки це піде всім нам на шкоду. Сподіваюсь, що ми зробимо все, щоб “Євро-2012” дало хоч трохи заробити малому й середньому бізнесу.
За його словами, важливо, які висновки ми зробимо після чемпіонату. Чи зможемо мобілізуватися і виправити помилки?
 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Політика

Стрічка новин