Чому електропостачальник не працює на перспективу?

Друк e-mail

Середа, 30 травня 2012, 08:30

У селі Мошни Черкаського району є вулиця, де люди, попри те, що в селі давно є газ, топлять дровами й вугіллям. Це вулиця Леніна, яка тягнеться на в’їзді в село перед оновленим мостом через Вільшанку, два з половиною десятки хатів. Газифікація до цього окраїнного кутка навряд чи коли дійде. Як розповідають тутешні жителі, неподалік є підвідний газопровід у напрямку санаторію «Мошногір’я», але він недіючий. Трубу закопали, причому, частину її — по дну Вільшанки, тож збереженість його на перспективу сумнівна. Тобто газом для мошенських «ленінців» і не пахне.

А от щодо електрифікації, на важливості якої колись наголошував той, чиє ім’я носить вулиця, то до 2009 року тут також були проблеми: навіть електрочайника закип’ятити не вистачало кіловат. Коли у 2009 році, спасибі, трансформатор поміняли на потужніший, то навіть у крайній хаті, де зараз мешкає мама з маленькою дитиною, стало можливо користуватися пральною машиною. Але увімкнути взимку електроопалення й досі неможливо. А люди ж тут зимують. І навіть 80-річні бабусі мусять колоти дрівця (добре, що лісництво недалеко). Здавалося б — хіба таке можливо у наш час, коли постачальник елект­рики зацікавлений у її продажу?
Жителям цього кутка перед виборами регулярно обіцяють вирішити проблему на раз-два. І коли відкривали новий міст, районні керівники обіцяли. Та хоч пройшли вже літа, а мережа все та...
Яка перспектива встановлення потужнішого трансформатора по вулиці Леніна в селі Мошни, ми поцікавились у ПАТ «Черкасиобленерго». На запит «Черкаського краю» комерційний директор товариства Костянтин Логвиненко повідомив: «Для можливості встановити електроопалювальні установки споживачі повинні отримати технічні умови щодо збільшення потужності (із зазначенням мети збільшення потужності), розробити проект зовнішнього та внутрішнього електрозабезпечення будинків, втілити у життя проектні рішення, ввести в експлуатацію реконструйовані електроустановки та внести відповідні зміни до технічної документації на будинки. Технічні умови можна одержати в Черкаському РЕМ (м.Черкаси, вул. Ільїна, 51)».
Тут, щоправда, мало зрозуміло, які це «реконструйовані електроустановки» споживач повинен ввести в експлуатацію — підсилений трансформатор, чи що? І чому перший крок повинні робити споживачі енергії, а не надавачі цього товару? Обтічною є відповідь і про вартість проектних робіт — «Вартість їх залежить від замовленої потужності».
На запитання, наскільки характерна проблема малопотужних електромереж для інших сіл області, редакція відповіді від ПАТ «Черкаси­обленерго» не одержала. Лише зазначено, що «діючі електричні мережі, побудовані у 70-80-их роках минулого століття, не розраховані на потужність, яку використовують споживачі у даний час…».
Проте неофіційно працівники РЕМів стверджують, що з такими питаннями найчастіше стикаються дачні поселення жителів міст: спочатку це були дерев’яні хатки, а потім — сучасні житлові будинки, люди тепер самі вирішують своє житлове питання. І головне джерело енергії для обслуговування домогосподарств — електрика. Тут і починається бюрократична тяганина…
Якщо споживачі пропонують починати «від трансформатора», то енергетики — навпаки. Споживач хотів би, щоб енергетики працювали на перспективу: подавали до хатнього лічильника струм високої потужності. А далі — справа кожного хазяїна, коли і як цим скористатись. Чи хто обігрів підключить на 3-6 кіловат, чи п’ять електрочайників вряд, чи які інші побутові прилади.
Чи знають про «необігрітий» куток у сільській раді села Мошни? Письмових скарг на низьку напругу до майстра Мошнівської дільниці РЕМу не надходило — повідомив сільський голова Антон Чорновіл. На усні заяви майстер РЕМу обійшов усіх на тому кутку, там виявили бажання осіб із десять зробити електричне опалення. Майстер дав їм адресу РЕМу Черкаського району, де вони повинні виготовити технічну документацію на кожну хату. Разом з вартістю системи обігріву все це коштуватиме для кожного домогосподарства близько 17-ти тисяч гривень. Якщо люди звернуться колективно, робота їм обійдеться дешевше, — зауважує Антон Чорновіл.
Проте зараз жителі вулиці Леніна «за мостом» як ніколи близькі до здійснення своєї мрії: виборча кампанія неофіційно вже стартувала, час просити настав.

Лариса СОКОЛОВСЬКА

 

 

Коментарі  

 
0 #1 profile 02.11.2018 14:05
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - ЖКГ

Стрічка новин