Від сибірки вбереже обачність

Друк e-mail

Середа, 30 травня 2012, 08:52

Уже десятки років Черкащина не знала випадків небезпечних захворювань — бруцельозу, ящуру, сибірки. Остання, однак, нинішнього року нагадала про себе: у Звенигородському районі захворіла людина, а в Смілянському — худоба.

Сибірка — гостроінфекційне захворювання тварин і людей. Збудник в організмі тварин існує у вегетативній (капсульній) формі, а в навколишньому сере­довищі — у споровій. Тварини заражаються сибіркою на пасовищах та в інших інфікованих місцях. При земляних роботах на місцях захоронень тварин чи людей не виключене й зараження й людини. Найчастіше хворіють вівці, велика рогата худоба, коні та інші тварини. Собаки та свійська птиця не сприйнятливі до збудника цієї інфекції. Сибірка буває різних форм, тому симптоми краще перевірить кваліфікований фахівець. Однак власникам тварин необхідно знати, що в разі раптової загибелі тварини, в якої спостерігається висока температура, утворюються на тілі гарячі пухлини, набряки, які швидко збільшуються у ділянці підгрудку, шиї, черева, не можна торкатися загиблої тварини до прибуття ветеринарних працівників. Якщо буде виявлена сибірка, труп необхідно спалити.
Для людей основним методом профілактики сибірки є проведення регулярних щеплень тварин, уникання контакту з землею в місцях старих захоронень (скотомогильників), а також не згодовувати корми, які вирощувалися на цій території.
У разі подвірного забою тварини для власних потреб необхідно звертатися до спеціалістів ветеринарної медицини, які зможуть провести ветеринарно-санітарну експертизу продуктів забою та виключать захворювання на сибірку.
Одним із основних факторів інфікування людини є вживання в їжу зараженого м’яса. Тому ветеринарна служба області звертає увагу громадян на небезпеку купівлі м’яса на стихійних ринках, адже там, як правило, не  проводиться дослідження туш тварин у лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи. Купуйте перевірене м’ясо — і ви уникнете захворювання на сибірку та інші хвороби.
Віктор Маламуж,
начальник управління протиепізоотичної роботи та ветеринарної справи ГУВМ в Черкаській області 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Здоров’я

Стрічка новин